Състезание за стартъпи, в сферата на агрохраните, дава възможност на едни от най-талантливите жени-предприемачи да представят своите проекти и да получат подкрепа, за да продължат да развиват идеите си. То се организира от Регионална агенция за предприемачество и иновации - Варна (РАПИВ) с финансовата подкрепа на Empowering Women in Agrifood - EWA България и Европейския институт за иновации и технологии в храните - EIT Food, орган на Европейския съюз.
В състезанието ще участват 10 дами от програмата EWA България 2022, които ще мерят сили в т.нар. "pitching". Всяка от тях ще разполага със 7 минути, за да убеди журито и публиката в потенциала на своето начинание и още 7 минути, за да отговори на всички зададени въпроси.
Проектите ще бъдат оценявани от изтъкнато жури в присъствието на публиката, специални гости, инвеститори и медии.
Голямата награда е в размер на 10 000 евро, а за второ място са предвидени 5 000 евро.
В брой 74 на предаването слушайте: Клубът на българските жени и семейства в Хамбург празнува 20 години от своето създаване – разговор с основателката му Емилия Юкер Какво кара едно момче от Габрово да се натоварва с каузи, които..
В четвъртък, 27 ноември, минималните температури ще са от 3 до 19°, на изток – до 15-19°, а в София – около 6°. През деня ще е облачно и дъждовно, като значителни валежи от дъжд ще има още през нощта в Западна, а през деня и в Централна Южна..
В програмата на Радио България на 26 ноември слушайте: 01:38 – Актуално от България и сънародниците по света 12:48 – Даниела Сиракова, завеждащ консулската служба в Ню Йорк, за българската диаспора в САЩ и образователните ни..