Слушайте!
Размер на шрифта
Българско национално радио © 2025 Всички права са запазени

Метеорологична прогноза за 25.11.2022 г. – петък

Застудяването продължава с валежи от сняг по високите места

Снимка: БГНЕС

През нощта от северозапад, с предимно умерен вятър, ще продължи да нахлува студен въздух. На отделни места в Предбалкана и по високите полета ще прехвърчи сняг. Минималните температури ще бъдат между 3° и 8°, в София – около 3°.  

Утре, 25 ноември, облачността над страната ще е променлива, над планинските райони често значителна, като на отделни места там ще превали слабо. Ще продължи да духа до умерен, в Дунавската равнина и западната част от Горнотракийската низина и временно силен северозападен вятър. Максималните температури ще бъдат между 7° и 12°, в София – около 7°. 

Над планините облачността ще е променлива, често значителна. На отделни места ще превали слаб сняг. Ще духа умерен и временно силен северозападен вятър. Максимална температура на височина 1200 метра ще бъде около 2°, на 2000 метра – около минус 3°.



Последвайте ни и в Google News Showcase, за да научите най-важното от деня!

Още от категорията

През почивните дни ще е облачно, температурите ще се повишат

В събота минималните температури ще са от 7 до 12°, в София ще е около 8°. В сутрешните часове на места в равнините видимостта ще бъде намалена. Преди обед валежите временно ще спрат. През втората половина на деня от запад на изток отново ще..

публикувано на 07.11.25 в 18:30

България отбелязва 140 години от победата в битката при Сливница

Премиерът Росен Желязков ще участва в тържествените чествания по повод 140-ата годишнина от Сръбско-българската война, които ще се проведат, днес, 7 ноември – Деня на победата в битката при Сливница. Желязков ще приеме строя на почетния караул и..

публикувано на 07.11.25 в 16:13

Отговорност, единство и сигурност – германските импулси за бъдещето на Европа

Под мотото "Отговорност, единство и сигурност" на 5 и 6 ноември 2025 г. в хотел "Хаят Риджънси София" се проведе германо-български семинар за журналисти и общественици. Организатори бяха Европейската академия в Берлин в сътрудничество с Федералното..

публикувано на 07.11.25 в 15:30