Народните представители отхвърлиха проекта на декларация, внесена от “Продължаваме промяната”, в която се настояваше служебният кабинет да предложи нов бюджет за догодина. Само “Демократична България” и БСП от всичките седем парламентарни групи подкрепиха документа.
По време на над четиричасовите дебати депутатите си размениха много остри реплики и нападки. “Бизнесът няма как да планира, няма макрорамка на държавните разходи, оставяме държавата на автопилот, който ще бъде натоварен с допълнителни разходи”, заяви Асен Василев, съпредседател на ПП и бивш финансов министър.
Лидерът на ДПС Мустафа Карадайъ не се съгласи с това твърдение, защото “при запазване на финансовата рамка в бюджета могат да се правят размествания, за да се осигурят различни разходи, но в рамките на приходите”.
Според председателя на БСП Корнелия Нинова пък отказът от внасянето на бюджет е “заложен капан от президента”.
Европейският екологичен фестивал "Зелена вълна – 21 век" се завръща в Кърджали с практически обучения, прожекции и дискусии, информира БНР Кърджали. Целта на събитието на 9 и 10 октомври е да повиши готовността на хората да реагират при реални..
"Обезпечаване на сигурността на прехода към еврозоната" – така е озаглавен форумът, посветен на мерките за сигурност при въвеждането на еврото, който ще се проведе днес в София. Той е организиран от Асоциацията на индустриалния капитал в България..
В четвъртък , 9 октомври, над източната половина от страната облачността ще остане значителна. В сутрешните часове на много места все още ще има валежи от дъжд, които през деня ще отслабват и спират. В западната половина вероятността за валежи..
В "България днес" на 10 октомври слушайте: 01:40 – Актуално от България и сънародниците по света 13:14 – По съседски – обзор на..
В събота , 11 октомври, през страната ще премине атмосферно смущение . Минималните температури ще са от 8 до 13°, в София – 10°. След нощните валежи..
Три нови електрически локомотива “Сименс Смартрон” влизат в експлоатация от днес, съобщи транспортният министър Гроздан Караджов. Два от тях ще..