Слушайте!
Размер на шрифта
Българско национално радио © 2025 Всички права са запазени

В София се провежда коледно изложение на минерали и скъпоценни камъни

Снимка: earthandman.org

Коледен подарък за любителите на причудливите форми на минералите и скъпоценните камъни предлага музеят "Земята и хората". В централното фоайе посетителите могат да се насладят на специално изложение с участието на десетки фирми и колекционери от България и чужбина, творци на авторски изделия с минерали, картини, украсени с природни материали и сувенири с инкрустирани камъни.

Специално за малките посетители от музея "Земята и хората" са организирали работилница за коледни картички. Те също са на тема "коледна украса с цветни минерали и полускъпоценни камъни". Едновременно с това специалисти от музея помагат на децата да се ориентират в света на минералите, да ги разпознават и назовават, както и да се запознаят с техните находища и структура.
Изложението продължава до 4 декември.




Последвайте ни и в Google News Showcase, за да научите най-важното от деня!

Още от категорията

Последната българска подводница

България няма пари за подводници и ще се ориентира към морски дронове

Пари за нови подводници няма, каза министърът на отбраната Атанас Запрянов. Затова и в проектите за инвестиции в отбраната до 2032 г. няма планове за купуването - било то втора ръка или на малки подводници, допълва и началникът на отбраната адм. Емил..

публикувано на 07.06.25 в 09:52
На официална церемония в Казанлък тържествено беше коронясана 57-ата Царица Роза на града Мария Шамбурова.

Коронясаха Царица Роза в Казанлък

На официална церемония в Казанлък тържествено беше коронясана 57-ата Царица Роза на града Мария Шамбурова. Спектакълът по коронацията на Царица Роза постави началото на кулминационните дни от Празника на розата в Казанлък. Той ще продължи до 8..

публикувано на 07.06.25 в 09:33

Край Казанлък ще извият най-дългата баница с рози

Най-дългата вита баница с рози в страната ще бъде направена в Казанлък. Традиционното събитие наречено "Хлябът на българина" е част от програмата в Празника на розата и се организира за 13-а година. На 7 юни от 12 ч. в археологическия атракцион..

публикувано на 07.06.25 в 07:10