“Решението за присъединяването на България към Шенгенското пространство отново е политическо”, заяви във Великотърновския университет вицепрезидентът Илияна Йотова по повод очакваното вето на Нидерландия и Австрия за влизането на страната ни в Шенген. По думите й, ситуацията напомня първия отказ от 2011 г., “когато България допусна голяма грешка, като позволи техническите критерии за приемането ни да бъдат изместени и заменени от политически”.
Вицепрезидентът изтъкна, че ако България отново не бъде приета в Шенгенското пространство,ще продължат усилията ни на всички нива, както и че не трябва да даваме повод към страната ни да се проявява двоен стандарт.
Илияна Йотова прогнозира, че вървим към предсрочни избори, особено след избраната от първата политическа сила ГЕРБ-СДС формула за експертен кабинет.

В четвъртък, 27 ноември, минималните температури ще са от 3 до 19°, на изток – до 15-19°, а в София – около 6°. През деня ще е облачно и дъждовно, като значителни валежи от дъжд ще има още през нощта в Западна, а през деня и в Централна Южна..
В програмата на Радио България на 26 ноември слушайте: 01:38 – Актуално от България и сънародниците по света 12:48 – Даниела Сиракова, завеждащ консулската служба в Ню Йорк, за българската диаспора в САЩ и образователните ни..
В Страсбург евродепутатът Христо Петров представи фотоизложбата "Корени и криле за деца и семейства в България". Експозицията включва 23 портрета на деца и пресъздава емоционални моменти от ежедневието на приемните семейства и осиновителите. Зад всяка..
В сряда минималните температури ще са от 3 до 8°, в районите с вятър – до 10-12°, в София ще е около 4°. В западните части от Дунавската равнина и..
Една област в най-бедния регион в ЕС, каквато е печалната слава на българския Северозапад, успява да се нареди в челната тройка в страната ни по степен..
Увеличението на минималната работна заплата се подкрепя от 54,1% от българите. Една трета от анкетираните смятат, че МРЗ трябва да бъде равна на заплатата за..