Пентагонът вече е дал мълчаливо разрешение на Украйна да нанася удари с дронове във вътрешността на Русия, информира БТА, като цитира в. "Таймс". Изданието цитира американски отбранителен източник, който посочва, че военният департамент все още прилага същите оценки за ескалация, но в сравнение с началото на военните действия ситуацията се е променила. Преоценката се базира на ново становище по въпроса дали оръжейните доставки за Киев могат да доведат до военна конфронтация между Русия и НАТО. Според вестника, цитиран от БТА, Вашингтон вероятно ще достави на Киев оръжия с по-голям обсег.
Украинската информационна агенция УНИАН от своя страна посочва, че от Пентагона настояват за спазване на международните закони на войната и Женевските конвенции от украинска страна, което означава руски семейства да не стават мишени или да се правят опити за ликвидиране на конкретни лица на руска територия.
Междувременно председателят на долната камара на руския парламент Вячеслав Володин написа в Телеграм, че Франция и Германия трябва да поемат отговорността за случващото се в Украйна. По думите на Володин, те никога не са имали намерение да спазват Минските споразумения, които са подписали в качеството си на гаранти за мирно развитие на събитията. Затова трябва да понесат отговорност за потъпкването на помирителния документ между законната украинска власт и опозицията. Володин е написал още, че двете страни ще трябва да платят обезщетения на жителите на Донбас за 8 години геноцид и нанесени вреди.

Среща на тема "Мечката в контекста на екотуризма: възможности и перспективи" ще се проведе днес в сградата на родопската община Смолян. Събитието е организирано от WWF България и сдружение "Нови хоризонти" - Смолян и цели да събере представители на..
Във вторник минималните температури ще са от 8 до 13°, в София ще е около 9°. През деня валежи ще има над цялата страна, като по-значителни ще са в североизточните райони и Централна България. След пладне валежите от запад ще спират. Облачността на запад..
Седемгодишната Магдалена Стоянова от плевенската арт школа "Колорит" получи златен медал и отличие от Международния конкурс за детска рисунка "Здраве 2025". Церемонията по награждаването се състоя в Сао Пауло, Бразилия, в рамките на единадесетото издание..
На тържествена церемония бяха връчени дипломите от XI майсторски клас по радиожурналистика на Българското национално радио – БНР Академия ...
В събота минималните температури ще са от 0 до 5°, в София ще е около 0°. През следващото денонощие не се очаква промяна в синоптичната обстановка. През..
В "България днес" на 14 ноември слушайте: 07:24 - Актуално от страната 09:01 - Нехуманното отношение към животните и рефлексията върху..