Слушайте!
Размер на шрифта
Българско национално радио © 2025 Всички права са запазени

Служебното правителство е направило всичко необходимо за приемането на България в Шенген 

Гълъб Донев
Снимка: БГНЕС

Служебното правителство е направило всичко необходимо за приемането на България в Шенген 

Служебното правителство е свършило огромна работа, за да изпълни страната ни критериите за членство. В предаване по бТВ служебният министър-председател Гълъб Донев коментира, че не приема критиките на някои политически сили, че служебното правителство не си е свършило работата. По думите на Донев, настоящото правителство е разработило нови законопроекти и мерки, които са внесени в Народното събрание и очаква парламентът да ги приеме. Това, че България не получи "да" за Шенген, на Съвет по правосъдие и вътрешни работи, не означава провал, посочи служебният премиер и увери, че правителството положи всички усилия за влизането ни в Шенгенското пространство. 

По отношение на първия мандат за съставяне на правителство, Донев подчерта, че България има нужда от експертно ориентирано правителство. Според Гълъб Донев, кандидатът за премиер проф. Николай Габровски е човек с принципи и ако събере в правителството екип от експерти, спазващи етични норми, би имал успех като премиер.




Последвайте ни и в Google News Showcase, за да научите най-важното от деня!

Още от категорията

Голямо признание за младите в информатиката чрез президентската награда "Джон Атанасов"

Дванайсет красиви млади умове на България бяха отличени от президента Румен Радев на специална церемония, в която бяха връчени годишните награди "Джон Атанасов" . Събитието се състоя два дни след рождената дата на видния изобретател с български..

публикувано на 07.10.25 в 13:30

В Одеса се подготвя провеждането на Дни на българската култура

Кметовете на Одеса – Генадий Труханов, и на район "Младост" в Община Варна Христо Христов разговаряха в украинския град.  Двата черноморски града са побратимени от 1992 г. и имат споразумение за сътрудничество в областта на културата, туризма,..

публикувано на 07.10.25 в 09:01

След наводненията България иска помощ от фонд "Солидарност" на ЕС

Министрите на вътрешните работи Даниел Митов и на регионалното развитие и благоустройството Иван Иванов разговаряха за първите процедури по възстановяване на щетите от обилните валежи в последните дни, съобщи пресцентърът на МВР. С писмо..

публикувано на 07.10.25 в 08:54