Министерството на вътрешните работи на Северна Македония продължава с действия, които българските дружества в страната описват като репресивни, съобщи БТА, като цитира служебния външен министър Николай Милков. На пресконференция в сградата на МВнР, министър Милков посочи, че вместо да се търсят виновни за вандалските актове срещу български културни центрове в РСМ се създава чувство на безнаказаност и атмосфера на страх сред сънародниците ни там.
По думите на Милков, институциите на Северна Македония не се съобразяват с поетите ангажименти към ЕС и България. Освен това, позитивният подход на двете външни министерства не се превръща в последователна политика, нито дори в отделни положителни действия, на което и да е друго ведомство в РСМ, отчете министърът.
В "България днес" на 6 юни слушайте: 01:44 - Актуална информация от България и света 08:12 - Прогноза за времето у нас и по..
През нощта валежите ще спират и облачността ще се разкъсва и намалява до предимно ясно. В сутрешните часове в равнините и около водните басейни ще се образува краткотрайна мъгла. В събота , 7 юни, преди обяд ще бъде предимно слънчево. След обяд..
Във втория по големина български град се обучават 3314 чуждестранни студенти. Най-много са изучаващите медицина и стоматология в Пловдивския медицински университет – 2577. Те са от 68 държави, като най-много са от Великобритания, Италия, Германия и..
Симфоничният оркестър на БНР предприе ефективни стачни действия. Това се вижда от публикувани в социалните мрежи видеа на концерта от 6 юни вечерта в..
За по-малко от денонощие 75-имата възрастни, открити заключени в обекти в строзагорското село Ягода, са настанени в услуги с подходяща за състоянието им..
В неделя минималните температури в страната ще са от 12 до 17°. В София ще е 12°. През деня ще бъде слънчево и горещо. След обяд главно над планините..