Слушайте!
Размер на шрифта
Българско национално радио © 2025 Всички права са запазени

Румен Радев ще запали първата свещ за Ханука

Снимка: БГНЕС - архив

Президентът Румен Радев и съпругата му Десислава ще участват в традиционния ритуал за запалване на свещите за празника на светлината – Ханука. В Централната софийска синагога в 18,00 часа държавният глава ще запали първата свещ от ритуалния свещник.

Празникът напомня на евреите за повторното освещаване на храма в Йерусалим през 3597 г. (168 г. пр.Хр.) по еврейския календар. На Ханука в продължение на осем дни вярващите запалват общо осем свещи – една от тях от уважавана от еврейската общност личност.



Последвайте ни и в Google News Showcase, за да научите най-важното от деня!

Още от категорията

Краят на седмицата ще е горещ, по-ниски ще са дневните температури на Черноморието

В неделя  минималните температури в страната ще са от 12 до 17°. В София ще е 12°. През деня ще бъде слънчево и горещо. След обяд главно над планините ще се развива купеста облачност и на места ще превали. Ще духа слаб до умерен вятър от..

публикувано на 07.06.25 в 17:30
вицепрезидента Илияна Йотова

За президентската институция са оправдани всички резерви и притеснения при въвеждането на еврото

Докладите на Еврокомисията и Европейската централна банка оправдават всички резерви и притеснения, които имаше президентът Румен Радев, когато предложи референдум за еврото. Това каза пред медиите вицепрезидентът Илияна Йотова в местността Илиева..

публикувано на 07.06.25 в 17:09

Симфоничният оркестър на БНР стачкува с концертна тишина

Симфоничният оркестър на БНР предприе ефективни стачни действия. Това се вижда от публикувани в социалните мрежи видеа на концерта от 6 юни вечерта в зала “България“. Съставът на радиото отказа да изпълни “Симфонични танци" от Сергей Рахманинов. Това..

публикувано на 07.06.25 в 16:10