Слушайте!
Размер на шрифта
Българско национално радио © 2025 Всички права са запазени

Няма починали с Covid за денонощието, намаляват пандемичните показатели

Снимка: БГНЕС

284 са новозаразените с Covid в страната за последните 24 часа. Случаите нарастват със 138 спрямо ден по-рано. Над 65% от новоинфектираните не са ваксинирани. Положителни са 5,74% от направените 4948 теста, при 6% на показателя в понеделник, сочи порталът coronavirus.bg.    

Регистрираните активно болни намаляват с 19 до 3940, при 4503-ма преди седмица. В болници са приети 73-ма инфектирани. 55 от новоприети или над ¾ не са ваксинирани. Хоспитализираните нарастват с двама до 386. На интензивно лечение са 35 заразени.     

През денонощието няма починали с Covid. Излекуваните в понеделник са 303-ма. Поставени са 252 ваксини.  

Пандемичната ситуация в страната се подобрява спрямо седмица по-рано, когато имаше 343-ма новозаразени и петима починали. 


БНР подкасти:



Последвайте ни и в Google News Showcase, за да научите най-важното от деня!

Още от категорията

България днес - 27 февруари 2025 г.

В "България днес" на на 27 февруари говорим за умните микроинсталации, които помагат на домакинства в нужда да пестят от сметките си за ток. Имаме интервюта с участници в пилотен проект за това в българската община Дупница. Отиваме и на гости на..

публикувано на 27.02.25 в 19:00

Облачно с превалявания от дъжд

В петък времето ще бъде предимно облачно, преди обед на места в низините ще има и мъгли. На отделни места, главно в Южна България, ще превали дъжд. Минималните температури ще бъдат между 0° и 5°, в София – 2°, а максималните – между 6° и 11°, в..

публикувано на 27.02.25 в 19:00
Росица Матева

Няма да преброяват повторно бюлетините от последните избори

Няма да има ново броене на бюлетините от последните парламентарни избори от октомври 2024 г. Централната избирателна комисия се събра днес на заседание, след като вчера Конституционният съд разпореди да се изчислят наново резултати от парламентарните..

публикувано на 27.02.25 в 14:07