Министерският съвет одобри допълнителен трансфер в размер на 1 660 000 лева (830 000 евро) по бюджета на Българското национално радио за 2022 г., съобщи БТА. Целта е със средствата да бъде осигурено високо ниво на защита на информационната и комуникационната инфраструктура както и непрекъсваемостта на програмите в БНР.
Средствата се осигуряват за сметка на преструктуриране на разходите и/или трансферите по централния бюджет за 2022 година.
През последните месеци кибератаките срещу сайтове на държавни институции, организации и медии зачестиха, припомня БТА. Интернет сайтът на БНР, в средата на м.октомври бе недостъпен за няколко дни, а на 13 декември системата на БНР за управление на съдържанието и излъчването бе обект на хакерска атака.
В Световния ден на музиката членовете на Пловдивското певческо дружество "Ангел Букорещлиев" стегнаха куфарите и се отправиха към Брюксел. Там, на 2 октомври от 19:00 ч., на най-стария светски хор в България му предстои да изнесе..
"Подобаващо за това, което момчетата направиха, за заряда, с който ни дариха, за това, че ни припомниха, че трябва да се радваме на нашите общи успехи – спортни и всякакви други. За това, че заедно можем да постигнем чудеса, независимо дали..
63 български фирми ще получат финансова помощ по процедурата "Подкрепа за подобряване на киберсигурността в малките и средни предприятия в Република България", съобщиха от Министерството на електронното управление. Финансирането ще е 100%..
Българският гений в сферата на хумора, особено когато се касае за обществено важни теми, винаги се е отличавал. Така например абревиатурата ДАИ –..
Пуснат за движение е най-новият 10-километров участък от магистралата “Хемус“ (А2) между двата големи пътни възела “Боаза“ и “Дерманци“. През ноември..
Гроздето от тазгодишната реколта е с перфектно качество, но количеството ще бъде по-малко в сравнение с предходната година, заяви директорът на..