Слушайте!
Размер на шрифта
Българско национално радио © 2025 Всички права са запазени

Времето ще остане топло, на юг са възможни превалявания

Над южните масиви на места ще превали сняг над 1000 м. надморска височина.
Снимка: wikimedia.org

В сряда минималните температури ще са от 0 до 5°, в София - 1°. През деня облачността ще намалее до слънчево. Само на места в Югозападна България ще превали слаб дъжд. Максималните температури ще са от 7 до 12°, в столицата ще е 8°.

По Черноморието ще има разкъсана облачност, по-значителна на юг. Максималните температури ще са 7-10°, под стойностите на морската вода. Вълнението на морето ще е до 3 бала.

Над планините значителна облачност ще има над южните масиви. Там на места ще превали слаб сняг, под 1000 метра - дъжд. Максималната температура на височина 1200 м ще е около 5°, на 2000 м до 0°.

В четвъртък и петък ще е без промяна.


Последвайте ни и в Google News Showcase, за да научите най-важното от деня!

Още от категорията

Капка Касабова представя в Бургас българския превод на романа си "Анима"

Премиера на българското издание на книгата "Анима" на Капка Касабова ще се състои днес от 17:30 ч. в Международния конгресен център в Бургас. Преводът от английски език е на авторката и на Невена Дишлиева.  "Анима" излиза на английски език през..

публикувано на 05.06.25 в 14:10

Еврото идва: ефекти и негативи

Най-съществената крачка от членството на България в еврозоната е извървяна – страната ни получи официално потвърждение, че е изпълнила всички необходими критерии чрез оповестените на 4 юни конвергентни доклади на Европейската централна банка и на..

публикувано на 05.06.25 в 14:05

Часът на Радио България - Брой 54

В брой 54 на предаването слушайте:  Среща с първия учител в българската секция на Европейското училище в Брюксел Наталия Стайкова; Рубрика „Мост на вярата“ – интересни моменти от историята на Българската православна църковна община в Париж;..

публикувано на 05.06.25 в 12:00