Слушайте!
Размер на шрифта
Българско национално радио © 2025 Всички права са запазени

Топла и слънчева Нова година

През нощта ще бъде предимно ясно и почти тихо. Минималните температури ще са между минус 1° и 4°, в София около 2°.  

Сутринта, на места по поречието на Дунав и в котловините, ще има ниска слоеста облачност или мъгла.  

През първия ден от 2023 година над България ще бъде предимно слънчево. Ще бъде почти тихо или със слаб вятър от западната четвърт. Сравнително топло за периода с максимални температури между 11° и 16°, малко по-ниски в районите с трайна мъгла, в София - около 13°. 

В планините ще бъде предимно слънчево. Ще духа слаб северен, по високите и открити части - умерен североизточен вятър. Максималната температура на височина 1200 метра ще бъде около 11°, на 2000 метра - около 5°.




Последвайте ни и в Google News Showcase, за да научите най-важното от деня!

Още от категорията

Разкъсване на облачността и постепенно спиране на валежите в четвъртък

В четвъртък , 9 октомври, над източната половина от страната облачността ще остане значителна. В сутрешните часове на много места все още ще има валежи от дъжд, които през деня ще отслабват и спират. В западната половина вероятността за валежи..

публикувано на 08.10.25 в 18:40

Държавата ще помогне на общините да рекламират културните си забележителности

Министерството на туризма ще подкрепи общините в рекламата на културно-историческото им наследство, заяви ресорният зам.-министър Ирена Георгиева при откриването на 20-ото издание на международното изложение “Културен туризъм” във Велико Търново,..

публикувано на 08.10.25 в 18:33

Изследване на INSAIT за създаването на ИИ системи отличено на световен форум

Изследване на INSAIT (Институт за компютърни науки, изкуствен интелект и технологии) към Софийския университет “Св. Климент Охридски” беше отличено като водеща статия на едно от най-престижните събития в света на изкуствения интелект и..

публикувано на 08.10.25 в 16:46