Слушайте!
Размер на шрифта
Българско национално радио © 2025 Всички права са запазени

Кризата с липсващите лекарства в страната е овладяема 

Снимка: mh.government.bg

Кризата с липсващите лекарства в страната е овладяема 

В началото на следващата седмица здравното министерство ще има пълни резултати от проверката в складовете за лекарства, съобщи БТА. По думите на здравния министър Асен Меджидиев, тогава ще бъде ясно какви са наличностите в аптечната мрежа. 

Във Видин, където е на посещение, министърът допълни, че повечето от лисващите на пазара медикаменти ги има в мрежата, но под друго търговско наименование, на различни производители. За определени медикаменти има недостиг в болничната мрежа, но проблемът е от по-дълго време. В 25 страни от Европейския съюз също има недостиг на лекарства. От друга страна забрана за износ на медикаменти от България не може да се наложи, тъй като според европейските конвенции такава забрана може да се налага само при извънредна епидемична обстановка.


БНР подкасти:



Последвайте ни и в Google News Showcase, за да научите най-важното от деня!

Още от категорията

Отец Стефан (вляво) и отец Валтер Горра

Католически и православен свещеник: Когато празнуваме заедно Възкресение, е по-радостно

През 2025 г. католическата и православната църква отбелязват Великден на 20 април. Когато празнуваме заедно Възкресение Христово, е по-радостно. Това казаха пред БТА в Русе отец Стефан от православната църква "Свети Николай" и енорийският свещеник..

публикувано на 18.04.25 в 09:34

България днес - 18 април 2025 г.

В "България днес" на 18 април слушайте: 00:39  - Разпети петък – време за размисъл, тишина, разкаяние за греховете, смирение и благодарност към Божия син 21:38  - Доц. Арсения Иванова – за нейния път до Сантяго де Компостела и за духовната..

публикувано на 18.04.25 в 08:00

Температурите ще се понижат, ще превалява над Западна и Централна България

В петък  минималните температури ще бъдат от 7 до 12°. В София ще е около 10°. През деня над западните и централните райони облачността ще се разкъса и намалее до предимно слънчево. След обяд там ще се развива купеста и купесто-дъждовна облачност и на..

публикувано на 17.04.25 в 19:05