Икономическият растеж на България през 2023 г. ще е 1.7%, прогнозира Световната банка в нов доклад. Очакваното покачване е понижено от заявената през юни прогноза за ръст от 2.6%. За Източна Европа последната прогноза е за растеж от 1.1 на сто.
Световният растеж ще се забави "опасно близо" до рецесия през 2023 г., смята кредитната институция, която намали икономическите си очаквания заради високата инфлация, растящите лихви и войната в Украйна.
"Рязкото, дълготрайно забавяне" вероятно ще доведе до спад на световния растеж до 1,7%, което е почти наполовина от по-рано прогнозирания темп и е сред най-слабите от десетилетия, заяви базираната във Вашингтон институция.
В началото на 60-те години на м.в. се приема, че състоянието на водните запаси на страната ни е недостатъчно за нуждите на земеделието, затова започва мащабно строителство на язовири в цялата страна. Така в периода 1950-1985 г. биват построени 216..
В "България днес" на 12 май ви предлагаме : 01:05 - Актуална информация от България и българските общности зад граница 07:35 - Времето у нас и по света 13:12..
За 146-та си годишнина Националната библиотека "Св. св. Кирил и Методий" в София кани 146 участници да се включат във второто издание на Голямата диктовка "Пазител на българския език". Инициативата ще се проведе на 22 май 2025 г. от 11:00 ч. в три от..
Официалният старт на летния туристически сезон ще бъде даден на 31 май в Поморие. С избора на града домакин Министерството на туризма поставя фокус върху..
За 146-та си годишнина Националната библиотека "Св. св. Кирил и Методий" в София кани 146 участници да се включат във второто издание на Голямата..
В "България днес" на 12 май ви предлагаме : 01:05 - Актуална..