От началото на февруари Висшето военновъздушно училище "Георги Бенковски" започва онлайн курс по теоретично обучение на любители пилоти на самолет - PPL(A). Курсът ще е по регламента и сертификацията на Международната агенция за безопасност на полетите - EASA.
Обучението ще е онлайн, за да включи кандидати и от по-отдалечени места, предаде БТА. Лекциите ще се провеждат от преподаватели в училището. Желаещите да се включат трябва да са на възраст над 16 години с минимум основно завършено образование. Изпитите ще са присъствени. Подробности за курса има на официалната страница на училището във Фейсбук.
Чрез въвеждането на предмета "Добродетели и религии" в училище не се цели индоктринация и вцърковяване на децата, а запознаване и образоване. Защото вярата е нещо лично, каза за БНТ патриарх Даниил. Вярата не е нещо, което може да се получи с..
Паметна плоча на българския революционер, писател и журналист Любен Каравелов бе поставена на фасадата на сградата на българското консулство в Белград. Любен Каравелов живее в Сърбия в период от 1867 до 1869 г. В Белград се жени за сръбкинята..
Министърът на труда и социалната политика Борислав Гуцанов организира днес в Народното събрание кръгла маса на тема "Демография – тенденции, проблеми и решения". Ще бъдат предоставени данни за актуалните тенденции за страната, както и проучване на..
Само на 6 май - Ден на храбростта и празник на Българската армия , Националният военноисторически музей предоставя възможност на своите гости да влязат..
Третото издание на празника на самардалата ще се състои на 3 май на централния площад в Нова Загора. Ароматното растение, характерно за Югоизточна..
Българските ученически отбори, участвали в Европейската олимпиада по експериментални науки EOES 2025 в Загреб се завърнаха с два сребърни медала, съобщи..