През последното денонощие са установени 121 случаи на коронавирус от направените 3177 тестове, показват данните на Единния информационен портал. 4% от пробите са дали положителен резултат. 71% от новозаразените не са ваксинирани. Най-много нови случаи има в София – 36, в Пловдив – 10, и във Варна – 9. В болница се намират 354 пациенти – от тях 49 в интензивни отделения. 64% от новопостъпилите 33-ма не са ваксинирани. Двама са починали – един от тях не е бил ваксиниран, докато оздравелите са 102-ма. Активните случаи наброяват 3714. Вчера са поставени 220 дози ваксини срещу коронавирус. Със завършена имунизация са 2 075 167 души.

България ще открие почетно консулство в Италия със седалище в Триест и консулски окръг, обхващащ територията на област Фриули-Венеция Джулия, съобщиха от правителствената пресслужба. Функциите на почетно консулско длъжностно лице в..
Синдикатът на административните служители “Подкрепа” започва серия от протестни действия в ключови държавни администрации в цялата страна, съобщава БГНЕС. Първият от тях е днес по обед пред Централното управление на Националния статистически..
В брой 73 на предаването говорим с... Венцеслав Събев - з а българите в Швейцария, духовните търсения и общуването с останалите култури Нина Василева-Занешев и нейното призвание да вдъхновява българите в Австрия с радиопредаване на..
В сряда минималните температури ще са от 3 до 8°, в районите с вятър – до 10-12°, в София ще е около 4°. В западните части от Дунавската равнина и..
Сътрудничеството между български и китайски учени беше обсъдено днес в София на форум от представители на Българската академия на науките, правителството,..
Във вторник минималните температури ще са от 0 до 5°, по-високи по Черноморието – между 8 и 11°, в София ще е около 2°. През деня над Югозападна и..