Слушайте!
Размер на шрифта
Българско национално радио © 2025 Всички права са запазени

Разчистиха железопътната линия София-Белград при Пирот

Последната изправена цистерна с амоняк край Пирот
Снимка: Сръбското министерство на строителството

Последната цистерна от композицията с амоняк, която излезе от релсите край Пирот беше вдигната. Това стана благодарение на българските герои, съобщи местното издание „Пирот плюс“ и разпространи поредица от видеа.

В тях се благодари на българските участници в операцията, които с изпратени от българските железници кранове изправиха и изтеглиха 4-те дерайлирали цистерни с опасния газ амоняк. Преди 22 дни на 25 декември четири вагона с амоняк излязоха от релсите на жп линията Пирот - Димитровград. При тежкия инцидент загинаха двама души, като железопътната линия от България през Сърбия към Централна Европа остана задълго блокирана. 


Последвайте ни и в Google News Showcase, за да научите най-важното от деня!

Още от категорията

България днес - 20 ноември 2025 г.

В "България днес" на 20 ноември слушайте: 06:41 -  Актуално от страната и българите по света Гости в студиото: Димитринка Командучи и Адолфо Порто 19:29 -  "Харизмата на българина" и как проектът на Дими Командучи ще допринесе за..

публикувано на 20.11.25 в 19:00

На север ще духа поривист вятър, в планините – валежи

В петък, 21 ноември, над централните и източните райони ще има по-съществени разкъсвания и временни намаления на облачността. В Източна България и на север от планините ще духа умерен и силен, поривист югозападен вятър, докато в равнините и котловините..

публикувано на 20.11.25 в 18:35

Страната ни ще има почетно консулство в Триест

България ще открие почетно консулство в Италия със седалище в Триест и консулски окръг, обхващащ територията на област Фриули-Венеция Джулия, съобщиха от правителствената пресслужба. Функциите на почетно консулско длъжностно лице в..

публикувано на 20.11.25 в 13:06