Най-добрият български тенисист Григор Димитров преодоля руснака Аслан Карацев в първия кръг на Откритото първенство на Австралия. Димитров се наложи със 7-6 (3), 7-5, 6-2 и вече има 13 победи и само една загуба в първия кръг в Мелбърн. През годините Аустрелиън Оупън е най-силният турнир от Големия шлем за Григор, който вече записа победа номер 30. Българският тенисист има един полуфинал и три четвъртфинала в турнира.
За Димитров предстои двубой със сърбина Ласло Джере, който победи белгиеца Зизу Бергс. Българинът не е играл досега срещу 27-годишния Джере, който заема 68-мо място в световната ранглиста. При нов успех Димитров може да се изправи срещу Новак Джокович в трети кръг.
Софийската опера и балет ще представи тази вечер пред турска публика операта "Електра" на Рихард Щраус, вдъхновена от древногръцката митология. Събитието е част от 16-ия Международен фестивал за опера и балет в Истанбул. "Режисурата на..
В четвъртък минималните температури ще са от 8 до 14°. В София ще е около 9°. През деня още преди обяд ще започне да се развива купесто-дъждовна облачност и на места в Западна и Централна България, а по-късно и в източните райони, ще има кратки..
С работна среща с министъра на труда, миграцията и заетостта на Таджикистан Холмахмадзода Солеха започна посещението на вицепремиера Атанас Зафиров и водената от него делегация в Таджикистан. В рамките на тридневното посещение предстоят редица двустранни..
В "България днес" на 30 май слушайте:..
Хиляди се събраха в центъра на София, за да се обявят в защита на българския лев. Подобни протести се провеждат и в други градове на страната...
Над 2200 деца от цяла България, Босна и Херцеговина, Косово, Молдова, Република Северна Македония, Сърбия, Черна гора и Украйна участват в 22-рия..