Слушайте!
Размер на шрифта
Българско национално радио © 2025 Всички права са запазени

Предупреждение за опасен вятър над цялата страна

Снимка: БГНЕС

В областите Враца и Монтана има червен код за силен вятър заради скорост на стихията до 130 км. в час. Втора степен - оранжев код има за София бласт Ловеч, Габрово, Велико Търново, Хасково и Кърджали. Поривите на вятъра в Търговищко са до 61 км. в час.  

Във Враца е обявено частично бедствено положение. Над 50 са сигналите за паднали дървета, увредени покриви и фасади, счупени витрини. В някои квартали и села е прекъснат тока. Гражданите са призовани да не излизат навън.  

69 сигнала за паднали клони, дървета, билбордове и ламарини са отработили службите в София.  

От вътрешното министерство посъветваха заради опасност от падащи предмети, да не се застава на открито. При нужда навън да се влиза в обществени сгради, подлези или в друг подслон. С коли да се спира на открито място, далече от електропроводи, дървета и надвиснали скали. Сред природата да се заемат възможно най-ниските места до отминаване на опасността. 

В четвъртък ще остане много ветровито. Над Източна България и по северните планински склонове ще духа бурно.


БНР подкасти:



Последвайте ни и в Google News Showcase, за да научите най-важното от деня!

Още от категорията

По съседски: Събития с балкански адрес

Сърби по цял свят отбелязват 1 година от трагедията в Нови Сад На 1 ноември сърби зад граница ще се присъединят към призива на студентите в Сърбия за отбелязване на годишнината от срутването на козирката на жп гарата в Нови Сад, отнело..

публикувано на 31.10.25 в 10:30

Природонаучният музей-Бургас отправя послание с изложба за опазването на Черно море

"Черно море – уникално и непознато" е името на изложбата, която Регионалният исторически музей-Бургас ще представи на днешния Международен ден на Черно море. С нея се цели да бъде насочено общественото внимание към богатството и уязвимостта на..

публикувано на 31.10.25 в 07:35

БАН почита народните будители с тържествена церемония и изложба

Българската академия на науките ще отбележи днес Деня на народните будители с тържествена церемония и изложба, съобщи БТА. Събитието ще бъде открито от председателя на академията чл.-кор. Евелина Славчева, а акад. Иван Гранитски ще произнесе слово на тема..

публикувано на 31.10.25 в 06:30