Слушайте!
Размер на шрифта
Българско национално радио © 2025 Всички права са запазени

Банско е домакин на стартове от Световната купа по сноуборд 

Снимка: Facebook /Bansko Winter Resort

На 21 и 22 януари в Банско ще се спускат най-добрите сноубордисти за участие в Световната купа по паралелен слалом при мъжете и при жените. Сред тях е и носителят на Големия кристален глобус за 2016 г. Радослав Янков. Състезанието беше потвърдено, след като директорът на надпреварата Виктор Гичев оцени, че условията за провеждане на стартовете са подходящи. Проблемите в цяла Европа с топлата зима ги има и в Банско и прогнозата за времето е динамична, обявиха организаторите.  

Банско е домакин на стартове от Световната купа по сноуборд за трети път след 2017 и 2018 г. Официалното откриване е на 20 януари на централния площад в пиринския курорт с церемонията по теглене на стартовите номера.



Последвайте ни и в Google News Showcase, за да научите най-важното от деня!

Още от категорията

Има жертви на наводненията в "Елените" (обновена)

Има трима загинали при наводнението във ваканционно селище "Елените", потвърди  министърът на вътрешните работи Даниел Митов. "Единият гражданин се е озовал в приземно помещение, в момент, когато е прииждала първата голяма вълна. Спасителите са..

обновено на 03.10.25 в 18:17

Евакуират хора от наводненото курортно селище "Елените"

Тече евакуация във ваканционно селище "Елените", задействана е системата BG-Alert с указания за незабавна евакуация и качване на високо. Над 10 екипа на пожарната са на място. Властите апелират жителите и гостите на района да следят съобщенията и..

публикувано на 03.10.25 в 13:24

Заради дъждовете в Бургас обявиха частично бедствено положение

Със заповед на кмета Димитър Николов Община Бургас въведе частично бедствено положение до 6 октомври. Кметът заяви, че при необходимост ще бъде извършена евакуация в най-засегнатите от интензивните валежи райони. Мярката се налага заради..

публикувано на 03.10.25 в 10:51