България участва в международно туристическото изложение FITUR в Мадрид (18-22 януари). То е насочено към масовия туризъм, а испанската столица традиционно е домакин на едно от най-значимите събития в туристическия сектор в световен мащаб.
Страната ни участва с информационен щанд, на който има представители от Министерството на туризма, а също от черноморската община Варна и старопрестолния град Велико Търново. Летище София и седем туристически агенции от България също се стремят да привлекат туристи чрез изложението.
Според информация на в. „Нова дума“ - единственият български вестник, издаван на Иберийския полуостров, участниците в тазгодишното издание на FITUR са около 8360 и идват от 107 държави, от 5 континента. Изложбената площ, на която са разположени щандовете, е 44 000 кв.м. Очакват се над 110 000 посетители, по-голямата част от които професионалисти.
Снимки: Facebook/ Nova Duma
В най-югозападния ъгъл на България, високо в Огражден планина, попадаме в райско кътче от приказките – магнетичното Долене. Всеки, който дойде тук ахва от изненада, защото гледката е твърде необичайна за повечето български села – окосена..
През миналото лято Бургас и околните курортни селища са посрещнали към 600 хиляди български и чужди туристи, което е с 21% повече спрямо 2023-та. Напоследък обаче черноморският ни град се развива и като културен хъб, привличайки все повече посетители..
През зимата Котел привлича туристи с културни маршрути, заскрежени пейзажи и възможност за ски сред гънките на Стара планина. На около 4 км от центъра на възрожденския град в местността "Трите вятъра" бе изграден ски комплекс. Пистата за..