Слушайте!
Размер на шрифта
Българско национално радио © 2025 Всички права са запазени

Трима са починалите с Covid, няма поставени ваксини през денонощието

Снимка: БГНЕС

32-ма са новозаразените с Covid в страната за последните 24 часа. Случаите нарастват с два спрямо ден по-рано. Над 69,5% от новоинфектираните не са ваксинирани. Положителни са 3% от направените 774 теста, при 3,1% на показателя в неделя, сочи порталът coronavirus.bg.   

Регистрираните активно болни нарастват с четирима до 3373-ма. В болници са приети 10 инфектирани. 6 от новоприетите или 60% не са ваксинирани. Хоспитализираните намаляват с един до 335. На интензивно лечение остават 46 заразени.    

През денонощието са починали 3-ма души с установен Covid и тримата не са били имунизирани. Излекуваните в неделя са 16. Няма поставени ваксини.


БНР подкасти:



Последвайте ни и в Google News Showcase, за да научите най-важното от деня!

Още от категорията

Времето остава облачно, следобед в петък ще завали в Западна България

В петък , 17 октомври,   минималните температури ще са от 6 до 11°, в София – 7°. В сутрешните часове на места в Дунавската равнина и западната част от Горнотракийската низина ще има мъгла или ниска облачност. През деня над по-голямата част от..

публикувано на 16.10.25 в 18:15

България участва в Международния панаир на книгата във Франкфурт

Министърът на културата Мариан Бачев откри българския щанд в 77-ия Международен панаир на книгата във Франкфурт.  “От средновековните ръкописи, положили основите на нашата писмена култура, до съвременните гласове, които днес разговарят с глобалния..

публикувано на 16.10.25 в 13:45

Президентът отличи с орден най-известния българист в Китай проф. Ма Сипу

От името на държавния глава Румен Радев, вицепрезидентът Илияна Йотова връчи ордена “Св. св. Кирил и Методий“- Първа степен на професор Ма Сипу, съобщи прессекретариатът на държавния глава. Отличието е връчено на официална церемония в..

публикувано на 16.10.25 в 13:13