Слушайте!
Размер на шрифта
Българско национално радио © 2025 Всички права са запазени

Посланикът на САЩ призова българите да не се отказват от демокрацията

Снимка: Facebook /@U.S. Embassy Sofia

България е абсолютно надежден съюзник в НАТО. Гордея се, че сме заедно в този съюз, заяви пред bTV посланикът на САЩ Херо Мустафа, чийто мандат в София приключва.

"Имаше много политически изненади в България през последните години. Те са неразделна част от политиката", каза тя и призова българите да не се обезсърчават, въпреки зачестилите избори, защото „хората имат власт и трябва да търсят отговорност от лидерите си".

Според Мустафа корупцията остава сериозен проблем и най-добрата защита е силната съдебна власт, която трябва да бъде подкрепена законодателно от парламента.

Дипломатът подчерта също, че въпреки специалните руско-български отношения, страната е успяла да се измъкне от руската енергийна зависимост.

БНР подкасти:



Последвайте ни и в Google News Showcase, за да научите най-важното от деня!

Още от категорията

България днес - 30 май 2025 г.

В "България днес" на 30 май слушайте: 02:10 - Актуална информация от България и българските общности в чужбина 08:45 - Времето у..

публикувано на 30.05.25 в 19:00
Гледка от Северозападна България

Слънце и дъжд в съботния ден

В събота , 31 май,  денят ще започне с предимно слънчево време в Източна и в отделни райони от Западна България. Над останалата част от страната облачността ще бъде значителна. Ще превали в Централна България и в западната половина от страната...

публикувано на 30.05.25 в 18:10

Село Минерални бани е домакин на етнофестивал "Децата на Балканите"

Над 2200 деца от цяла България, Босна и Херцеговина, Косово, Молдова, Република Северна Македония, Сърбия, Черна гора и Украйна участват в 22-рия Международен детски етнофестивал "Децата на Балканите – с духовност в Европа".  Форумът в..

публикувано на 30.05.25 в 14:33