Във вторник ще е облачно. С умерен вятър от североизток ще нахлува студен въздух. Минималните температури ще са от минус 1 до 4°, максималните от 2 до 7°. В София минималната ще е около 2°, а максимална до 4°.
Над Черноморието ще е облачно с умерен до силен вятър от север-североизток. Максималните температури ще са 5-7°. Морската вода е 9-10°. Вълнението на морето ще е до 3 бала.
По планините също ще е облачно с валежи от сняг над западните масиви. Максималната температура на височина 1200 м ще е около нулата, на 2000 м до минус 3°.
В сряда ще е без съществена промяна на температурите, но валежите ще спрат.
Юбилейно десето пътуване с Родопската теснолинейка, посветено на националния празник Трети март, ще се състои днес по живописния железопътен маршрут от Септември до Добринище. " През изминалите девет години празничният влак е превозил на знаковата..
В понеделник над по-голямата част от страната ще има значителна облачност. На отделни места ще превали дъжд и сняг. Ще духа слаб, в Източна България умерен северен вятър. Минималните температури ще бъдат между минус 1° и 4°, в София – минус 1°,..
В хасковското село Подкрепа се радват на първите щъркели за тази година. " В двете гнезда до храма “Свети Пророк Илия” вчера на свечеряване пристигнаха двойка и друга самотна птица, която вероятно очаква партньорката си ", каза кметът Татяна..
В минутите на "България днес" изследваме българските следи в Будапеща (Унгария) и Кампобасо (Италия). Ще стигнем и до заснежените склонове край..
В сряда сутринта на места в равнините, котловините и около водните басейни ще има ниска слоеста облачност или мъгла. Минималните температури ще бъдат от..
Правителството одобри проект на Протокол за изменение на Споразумението за прилагане на Договора между България и Русия за социална сигурност...