Слушайте!
Размер на шрифта
Българско национално радио © 2025 Всички права са запазени

4-ма са починалите с Covid-19, спад в седмичните пандемични показатели

Снимка: БГНЕС

116 са новозаразените с Covid-19 в страната за последните 24 часа, при 166 души преди 7 дни. Случаите нарастват с 84 спрямо ден по-рано. Над 60% от новоинфектираните не са ваксинирани. Положителни са 2,2% от направените 5265 теста, при 3% на показателя в понеделник, сочи порталът coronavirus.bg. Преди седмица процентът е бил 3,1 на сто.  

Регистрираните активно болни намаляват със 103-ма до 3270, докато предишния вторник са били 3451. В болници са приети 45 инфектирани. 34 от новоприетите или 75.56% не са ваксинирани. Хоспитализираните намаляват с 12 до 323. На интензивно лечение са 42-ма заразени.    

През денонощието са починали 4-ма души с установен Covid-19. Двама от починалите не са били имунизирани. Излекуваните в понеделник са 215. Поставени са 126 ваксини. 


БНР подкасти:



Последвайте ни и в Google News Showcase, за да научите най-важното от деня!

Още от категорията

България днес - 6 ноември 2025 г.

В "България днес" на 06 ноември слушайте: 05:19 - Актуална информация от България и българските общности по света 18:22 - Кристо и Мариус Куркински с рецепти за това как можеш да отдадеш живота си на изкуството 30:00 - Арх. Ева Попнеделева и..

публикувано на 06.11.25 в 19:00

Времето остава облачно и дъждовно, на югозапад отново ще е без валежи

В петък минималните температури ще са от 5 до 10°, в София ще е около 6°. През деня ще е облачно и с валежи, на повече места преди обед. В Северозападна България количествата ще са по-значителни. Почти без валежи и с временни разкъсвания на..

публикувано на 06.11.25 в 18:30
Александър Николоски и Гроздан Караджов

Възобновява се строителството на железопътна връзка между София и Скопие

Вицепремиерите и министри на транспорта Гроздан Караджов и Александър Николоски подписаха в Гюешево Споразумение за начало на изграждане на жп тунел между България и Република Северна Македония. Съоръжението е част от транспортния коридор "Западни..

публикувано на 06.11.25 в 14:35