Българското посолство в Мексико е предприело незабавни стъпки, за да проучи казусите с върнати български туристи, каза пред БНТ служебният външен министър Николай Милков. Посолството ни е изпратило нота до външното министерство на Мексико, както и до властите, които отговарят за туризма.
След октомври 2022 г. от летището в Канкун са депортирани редица български туристи, на които не им е позволено да влязат в страната, защото са счетени за евентуални емигранти.
Според Милков е възможно това да се дължи на пропуски при оформяне на туристическите документи. Той посъветва всички, които планират пътуване до Мексико и други дестинации, когато правят резервации, да внимават във ваучерите им да няма грешки с изписване на имена и данни.
Най-високата средна работна заплата в България е в София-град – 3388 лева, а най-ниската е в Смолян – 1617 лева. Това сочат данните на Националния статистически институт за декември 2024 година. Заради заплатите в столицата в целия Югозападен..
Бургаският зоопарк предлага контактни зони, в които посетителите могат да общуват с различни животни, пуснати свободно. Любителите на животните имат възможност да се снимат с тях и да ги нахранят от ръка. Зоните са достъпни целогодишно ,..
В дните от 14 до 16 февруари събитие под мотото "Любов и вино" ще позволи на софиянци и гостите на столицата ни да съвместят нашенския празник на виното Трифон Зарезан и западния Свети Валентин, известен като "ден на любовта". То ще се провежда..
В различни периоди от съществуването си, дирекция "Предавания за чужбина" на общественото радио, позната днес като мултимедийната многоезична програма на..
В навечерието на честванията в памет на Апостола на свободата Васил Левски, президентът Румен Радев официално наименува столичното летище "Васил Левски"..
В понеделник минималните температури ще бъдат между минус 4 и 1 °. В София ще е около минус 3°. В Северна България максималните температури ще са..