Днес, 3 февруари, държавният глава Румен Радев ще представи задачите и приоритетите на новото служебно правителство. Ще се проведе и първото заседание на кабинета, на което предстои да бъде приета план-сметката за разходите по подготовката и произвеждането на изборите за народни представители на 2 април 2023 г.
От 18 септември в Албания започва преброяване на населението, което ще продължи шест седмици. Въпросникът съдържа около 100 въпроса и само три от тях, свързани с вярата, етническата принадлежност и религията, не са задължителни. Преброяването е..
На конференцията на Военния комитет на НАТО в Осло началникът на отбраната адмирал Емил Ефтимов е поставил въпроса за необходимостта от създаване на координационен център на Алианса за Черно море и е потвърдил готовността на страната ни да бъде негов..
“ Това да наречеш производителите на зърно в България зърнари и да ги определиш като терористична организация е за оставка ”, заяви пред БНТ вицепрезидентът Илияна Йотова. Думите й се отнасят до вчерашното изявление на премиера Николай Денков, в което..
Съветът на Европа обвини Скопие в антибългарска реч на омразата В доклада си за Република Северна Македония Европейската комисия срещу расизма и..
Украйна оценява, че решението на България да не удължи забраната за внос на украински селскостопански продукти не е било леко, коментира външният министър..
Привърженици на партия "Възраждане" излязоха на протест пред сградата на парламента и Министерския съвет, за да поискат оставка на правителството...