Слушайте!
Размер на шрифта
Българско национално радио © 2025 Всички права са запазени

38 новозаразени с коронавирус, един човек е починал

Снимка: БГНЕС

През последното денонощие са установени 38 случаи на коронавирус от направените 2481 тестове, показват данните на Единния информационен портал. 1,5% от пробите са дали положителен резултат. 58% от новозаразените не са ваксинирани. Най-много нови случаи има в София и Варна – по 7, и в Шумен и Силистра – по 3. В болница се намират 242 пациенти – от тях 34 в интензивни отделения

78% от новопостъпилите 9 не са ваксинирани. Един човек е починал, докато оздравелите са 79. Активните случаи наброяват 2702. Вчера са поставени 81 дози ваксини срещу коронавирус. Със завършена имунизация са 2 075 549 души. 


БНР подкасти:



Последвайте ни и в Google News Showcase, за да научите най-важното от деня!

Още от категорията

По съседски: Събития с балкански адрес

Сърби по цял свят отбелязват 1 година от трагедията в Нови Сад На 1 ноември сърби зад граница ще се присъединят към призива на студентите в Сърбия за отбелязване на годишнината от срутването на козирката на жп гарата в Нови Сад, отнело..

публикувано на 31.10.25 в 10:30

Природонаучният музей-Бургас отправя послание с изложба за опазването на Черно море

"Черно море – уникално и непознато" е името на изложбата, която Регионалният исторически музей-Бургас ще представи на днешния Международен ден на Черно море. С нея се цели да бъде насочено общественото внимание към богатството и уязвимостта на..

публикувано на 31.10.25 в 07:35

БАН почита народните будители с тържествена церемония и изложба

Българската академия на науките ще отбележи днес Деня на народните будители с тържествена церемония и изложба, съобщи БТА. Събитието ще бъде открито от председателя на академията чл.-кор. Евелина Славчева, а акад. Иван Гранитски ще произнесе слово на тема..

публикувано на 31.10.25 в 06:30