Международната рейтингова агенция Moody’s потвърди дългосрочния рейтинг на България в чуждестранна и местна валута Baa1 със стабилна перспектива, съобщи Министерството на финансите. Според агенцията страната ни все още може да изпълни целта си, приемайки еврото от догодина, но уточнява: “В основния сценарий за България е заложено, че този процес вероятно ще бъде отложен поне до 2025 г.” Други предвиждания на Moody's за 2023 г. показват растеж от 1,4% на брутния вътрешен продукт, понижение на инфлацията до 6% в края на годината спрямо 14,3% през 2022 г. и 3% бюджетен дефицит.
Планинският курорт Банско става столица на планинарската култура, приключенията и пътешествията с филми, изложби и презентации, разказващи за границите на човешките възможности. Там на десет локации от 19 до 23 ноември ще се проведе "Банско филм фест", на..
В сряда минималните температури ще са от 5 до 10°, в Южна България - между 12 и 17°, в София ще е около 8°. През деня ще е облачно и с валежи главно в Северна и Западна България, които ще продължат и през нощта срещу сряда. На места там, както и в..
Лили Иванова ще пее за втори път в зала "Олимпия" в Париж. Концертът е насрочен за 24 май 2026 г. и е под патронажа на президента Румен Радев, информират от екипа на най-голямото име в българската поп музика. Лили Иванова отправя специални благодарности на..
Великотърновското Ново село е разположено на пътя между старопрестолната столица и град Севлиево. В землището му са откривани вкаменелости от миди,..
В сряда минималните температури ще са от 5 до 10°, в Южна България - между 12 и 17°, в София ще е около 8°. През деня ще е облачно и с валежи главно в..
Силен вятър в понеделник вечерта доведе до отклоняване на шест полета до Летище София и отмяната на други пет. Рейсовете от Малта, Франкфурт, Виена и Мюнхен..