Слушайте!
Размер на шрифта
Българско национално радио © 2025 Всички права са запазени

Moody’s: Приемането на еврото в България може да бъде отложено поне с година

Международната рейтингова агенция Moody’s потвърди дългосрочния рейтинг на България в чуждестранна и местна валута Baa1 със стабилна перспектива, съобщи Министерството на финансите. Според агенцията страната ни все още може да изпълни целта си, приемайки еврото от догодина, но уточнява: “В основния сценарий за България е заложено, че този процес вероятно ще бъде отложен поне до 2025 г.” Други предвиждания на Moody's за 2023 г. показват растеж от 1,4% на брутния вътрешен продукт, понижение на инфлацията до 6% в края на годината спрямо 14,3% през 2022 г. и 3% бюджетен дефицит.



Последвайте ни и в Google News Showcase, за да научите най-важното от деня!

Още от категорията

БНБ публикува уточнения как ще се изписва общата валута еврото

Българската народна банка в рубриката си "Въпроси и отговори" за въвеждането на еврото публикува уточнение как ще се обозначава и изписва общата валута съгласно регламентите на ЕС. Според изискването името на валутата трябва да бъде еднакво на всички езици..

публикувано на 14.11.25 в 10:00

"Каритас" протяга ръка на бедните, страдащите и хората в нужда

На 16 ноември ще отбележим Деня на "Каритас" – благотворителната организация на Католическата църква, която чрез грижа и жестове на милосърдие посява надежда в сърцата на нуждаещите се. На този ден ще си припомним, че най-важното не е материалното..

публикувано на 14.11.25 в 09:25

Българска електрическа яхта е сред финалистите на международен конкурс

Българска разработка за електрически плавателен съд постигна международно признание, като се класира за финалния кръг на престижните награди The Gussies Electric Boat Awards 2025. Тези отличия са насочени към най-иновативните и устойчиви..

публикувано на 14.11.25 в 09:15