Слушайте!
Размер на шрифта
Българско национално радио © 2026 Всички права са запазени

Иван Демерджиев:

С връщането на хартиената бюлетина ще се активизира купуването на гласове

Иван Демерджиев
Снимка: БГНЕС

На предстоящите парламентарни избори ще се активизират практиките за купуване на гласове заради връщането на хартиените бюлетини, смята служебният вътрешен министър Иван Демерджиев. Последното Народно събрание отмени изцяло машинното гласуване и върна възможността и за хартиен вот.

“Понеже се възстановиха хартиените бюлетини, сега ще се възстановят и практиките по изкривяване на изборните резултати. Основната задача е да противодействаме на купуването на гласове, на корпоративния вот и на всякакви форми, които познавахме отпреди да бъде въведено изцяло машинно гласуване”, коментира министърът от Скопие. Той увери, че ведомството му е набелязало действия, които “ще се развият”, и изрази надежда времето да стигне за това.



Последвайте ни и в Google News Showcase, за да научите най-важното от деня!

Още от категорията

Изложба в ЕП представя живота на приемните семейства и осиновителите у нас

В Страсбург евродепутатът Христо Петров представи фотоизложбата "Корени и криле за деца и семейства в България". Експозицията включва 23 портрета на деца и пресъздава емоционални моменти от ежедневието на приемните семейства и осиновителите. Зад всяка..

публикувано на 26.11.25 в 13:04

Инвестициите в култура и туризъм са ключ към развитието на Враца и региона

Една област в най-бедния регион в ЕС, каквато е печалната слава на българския Северозапад, успява да се нареди в челната тройка в страната ни по степен на икономическо развитие. Данните на Националния статистически институт (НСИ) за 2023 г. показват,..

публикувано на 26.11.25 в 11:15

Проектобюджет 2026 г. изкарва недоволството на улицата

Асоциацията на индустриалния капитал в България отправи апел за участие в протест на 26 ноември срещу бюджета за 2026 г., който предстои да бъде приет на второ четене. "Призоваваме не само нашите членове, но и всички предприемачи, стопански ръководители,..

публикувано на 26.11.25 в 07:00