Слушайте!
Размер на шрифта
Българско национално радио © 2025 Всички права са запазени

Отлага се въвеждането на еврото

Снимка: БГНЕС

България няма да влезе в еврозоната от 1 януари 2024 г., съобщи финансовият министър Росица Велкова. На заседанието на Еврогрупата в началото на седмицата страната не е била изслушана за готовността й, макар точката да е била в дневния ред. Причината е, че България изостава с приемането на нужното законодателство и не отговаря на критерия за инфлацията, каза Велкова. 

Има водени проучвателни разговори в рамките на Еврогрупата за поискване на оценка, когато страната ни покрие всички критерии. Новата целева дата е 1 януари 2025 г., но може оценката да бъде поискана още тази година, допълни Велкова. 




Последвайте ни и в Google News Showcase, за да научите най-важното от деня!

Още от категорията

България днес - 25 ноември 2025 г.

В "България днес" на 25 ноември слушайте: 01:48 – Актуално от България и сънародниците по света 13:05 – Отбелязваме Международния ден за елиминиране на насилието над жените на ООН 29:58 – България, като част от програмата..

публикувано на 25.11.25 в 19:00

Жълт код за вятър има в 16 области на изток и югозапад, на запад и ще вали

В сряда  минималните температури ще са от 3 до 8°, в районите с вятър – до 10-12°, в София ще е около 4°. В западните части от Дунавската равнина и Горнотракийската низина ще се задържи тихо и мъгливо. През деня над западната половина от страната ще е..

публикувано на 25.11.25 в 18:30

Над 86% от хората смятат, че растежът на заплатите през 2025 г. не е достатъчен

Увеличението на минималната работна заплата се подкрепя от 54,1% от българите. Една трета от анкетираните смятат, че МРЗ трябва да бъде равна на заплатата за издръжка. Това сочат резултатите от представително проучване на агенция "Мяра", поръчано от..

публикувано на 25.11.25 в 13:07