45 са новозаразените с Covid в страната за последните 24 часа. Случаите намаляват с три спрямо ден по-рано. Над 53.3% от новоинфектираните не са ваксинирани. Положителни са 1,7% от направените 2666 теста, при 1,7% на показателя в петък, сочи порталът coronavirus.bg.
Регистрираните активно болни нарастват с 19 до 2697. В болници са приети 10 инфектирани, половината от тях не са ваксинирани. Хоспитализираните намаляват с един до 189. На интензивно лечение са 19 заразени.
През денонощието е регистриран един починали с установен Covid, който не е бил имунизиран. Излекуваните в петък са 25. Поставени са 88 ваксини.С подписване на двустранен протокол за активизиране на икономическото сътрудничество в редица сектори приключи Петата сесия на смесената българо-казахстанска междуправителствена комисия, която се проведе в София. Подписи под документа положиха..
За България глобалната нестабилност прави дългогодишната амбиция да се присъедини към еврозоната по-актуална и по-неотложна от всякога. Това е заявил в Лондон управителят на Българската народна банка Димитър Радев пред форума на независимия..
От вторник, 20 май, се възстановява движението на градския транспорт в София. Това обяви пред журналисти Тодор Капитанов, вицепрезидент на КНСБ. Днес на среща между премиера Росен Желязков и синдикалните лидери в транспорта беше договорено..
"Мястото, където изгрява слънцето" – така красиво и описателно звучи за българина името на Япония. Наричат я още "вишнева градина", "могъща финансова..
За България глобалната нестабилност прави дългогодишната амбиция да се присъедини към еврозоната по-актуална и по-неотложна от всякога. Това е..
В сряда минималните температури ще са от 8 до 14°. В София ще е около 8°. През деня от запад на изток ще има временни увеличения на облачността и на..