Слушайте!
Размер на шрифта
Българско национално радио © 2025 Всички права са запазени

Европейската прокуратура провежда акция в България

Снимка: БГНЕС

В настоящия момент в България се провежда акция на Европейската прокуратура, съобщи БТА. Служебният министър на вътрешните работи Иван Демерджиев потвърди информацията и добави, че материалите по цялата акция ще бъдат обявени подробно, след като приключи.

На въпрос дали разследването е свързано с топлоцентралите, министърът посочи, че не е коректно да обявява подробности за акция, която е в развитие и тече в момента.

Преди час бившият екоминистър Борислав Сандов съобщи на страницата си във ФБ, че ГДБОП и ДАНС провеждат спецоперация в ТЕЦ-овете в цялата страна, под надзора на Европейската прокуратура.



Последвайте ни и в Google News Showcase, за да научите най-важното от деня!

Още от категорията

По съседски: Събития с балкански адрес

Сърби по цял свят отбелязват 1 година от трагедията в Нови Сад На 1 ноември сърби зад граница ще се присъединят към призива на студентите в Сърбия за отбелязване на годишнината от срутването на козирката на жп гарата в Нови Сад, отнело..

публикувано на 31.10.25 в 10:30

Природонаучният музей-Бургас отправя послание с изложба за опазването на Черно море

"Черно море – уникално и непознато" е името на изложбата, която Регионалният исторически музей-Бургас ще представи на днешния Международен ден на Черно море. С нея се цели да бъде насочено общественото внимание към богатството и уязвимостта на..

публикувано на 31.10.25 в 07:35

БАН почита народните будители с тържествена церемония и изложба

Българската академия на науките ще отбележи днес Деня на народните будители с тържествена церемония и изложба, съобщи БТА. Събитието ще бъде открито от председателя на академията чл.-кор. Евелина Славчева, а акад. Иван Гранитски ще произнесе слово на тема..

публикувано на 31.10.25 в 06:30