Слушайте!
Размер на шрифта
Българско национално радио © 2025 Всички права са запазени

Българските животновъди се готвят за протести и блокади на пътната мрежа в страната

Снимка: БГНЕС

Животновъдите в България подготвят протести и блокади на пътища в цялата страна, съобщи БНТ. Те настояват за незабавно изплащане на компенсациите, заради войната в Украйна.

Те посочват, че такива помощи са изплатени в цяла Европа, но у нас се бавят и не е ясно кога ще стигнат до животновъдите. Стопани на ферми от Сандански изтъкват, че се нуждаят от средствата и е крайно време да се започне приема по мярката, защото цената на млякото се е сринала.

Очаква се, по новия стратегически план, помощите за животновъдите да бъдат с 30% по-ниски. На 1 март е предвидена среща в Министерството на земеделието и ако исканията на фермерите не бъдат чути, те са готови да блокират движението в Благоевградско още на следващия ден.


БНР подкасти:



Последвайте ни и в Google News Showcase, за да научите най-важното от деня!

Още от категорията

България днес - 28 юли 2025 г.

В "България днес" на 28 Юли слушайте: 01:47 – Актуално от България и сънародниците по света 10:21 – България гори! 24:48 – Културните сдружения на българите в чужбина се обединяват в асоциация 33:39 – Весела Райчинова,..

публикувано на 28.07.25 в 19:00

През страната от северозапад ще премине студен за лятото фронт

Във вторник  минималните температури ще са от 17 до 24°, в София – 18°. От северозапад в страната ще навлиза относително студен въздух. Отначало развитие на купеста и купесто-дъждовна облачност ще има над западните и централните райони, а през..

публикувано на 28.07.25 в 18:30

Moody’s: Приемането на еврото е положително, но борбата с корупцията е предизвикателство

"Членството в ЕС и предстоящото приемане на еврото подкрепят институции в България и устойчивостта на управлението, но корупцията остава значително предизвикателство." Това пише в най-новия периодичен преглед за България на международната..

публикувано на 28.07.25 в 09:48