Слушайте!
Размер на шрифта
Българско национално радио © 2025 Всички права са запазени

Българските животновъди се готвят за протести и блокади на пътната мрежа в страната

Снимка: БГНЕС

Животновъдите в България подготвят протести и блокади на пътища в цялата страна, съобщи БНТ. Те настояват за незабавно изплащане на компенсациите, заради войната в Украйна.

Те посочват, че такива помощи са изплатени в цяла Европа, но у нас се бавят и не е ясно кога ще стигнат до животновъдите. Стопани на ферми от Сандански изтъкват, че се нуждаят от средствата и е крайно време да се започне приема по мярката, защото цената на млякото се е сринала.

Очаква се, по новия стратегически план, помощите за животновъдите да бъдат с 30% по-ниски. На 1 март е предвидена среща в Министерството на земеделието и ако исканията на фермерите не бъдат чути, те са готови да блокират движението в Благоевградско още на следващия ден.


БНР подкасти:



Последвайте ни и в Google News Showcase, за да научите най-важното от деня!

Още от категорията

Търговище е домакин на състезание по ориентиране Купа "Великден"

Търговище е домакин на поредното издание на състезанието по ориентиране за Купа "Великден". За дните от 18 до 21 април в града се събраха около 500 състезатели от България, Швейцария, Румъния, Молдова и Украйна. Надпреварите са на средна и дълга..

публикувано на 18.04.25 в 10:58

През Дунав мост се преминава в една лента, трафикът към Турция е нормален

От "Гранична полиция" напомнят, че се извършва основен ремонт на българския участък на Дунав мост при Русе на границата ни с Румъния , поради което е въведена временна организация на движението. Трафикът се осъществява в една лента с пропускателен..

публикувано на 18.04.25 в 10:26
Отец Стефан (вляво) и отец Валтер Горра

Католически и православен свещеник: Когато празнуваме заедно Възкресение, е по-радостно

През 2025 г. католическата и православната църква отбелязват Великден на 20 април. Когато празнуваме заедно Възкресение Христово, е по-радостно. Това казаха пред БТА в Русе отец Стефан от православната църква "Свети Николай" и енорийският свещеник..

публикувано на 18.04.25 в 09:34