Войната в Украйна и бежанската вълна към България са се отразили на пазара на наемите, който дотогава е бил в застой заради пандемията. Цените на наемите в страната са се увеличили с около 30-40%. Това каза в интервю за Радио Варна Мария Парова, мениджър на голяма агенция за недвижими имоти.
От края на 2022 г. и началото на тази се наблюдава тенденция украинските граждани да пристъпват все по-често към покупката на имот в България. Те търсят всякакви имоти, а водещ фактор при избора им е цената и бюджетът, с който разполагат. Но като цяло за страната през последните две тримесечия на 2022 г. се наблюдава спад на броя на сделките с имоти.
В неделната вечер на 7 септември небето ще ни предложи уникално зрелище, известно като Кървава луна. Става дума за пълно лунно затъмнение, при което Луната ще се обагря в огнени нюанси на оранжево и червено. З атъмнението се случва дни преди..
Вторият събор на боба с наденицата обещава незабравим празник на вкуса и фолклорните традиции в село Житница (Южна България). На красивите поляни на местната конна база на 7 септември се събират любители на автентичната кухня, за да оценят по..
От днес до 12 септември НАТО ще проведе в страната ни едно от най-мащабните и комплексни учения за управление при извънредни ситуации – BULGARIA 2025, съобщи МВР. Домакин ще бъде Центърът за професионално обучение към Главната дирекция “Пожарна..
По случай днешния Ден на Съединението на Княжество България с Източна Румелия политиците отправиха послания за единение. България празнува..
Село Крепост, община Димитровград, става кулинарна столица на традициите на 7 септември 2025 г. , когато приютява една от най-ароматните ни кулинарни..
В неделя ще преобладава слънчево време с временни увеличения на облачността, но почти без валежи. Вятърът ще бъде североизточен, предимно слаб, в..