Слушайте!
Размер на шрифта
Българско национално радио © 2024 Всички права са запазени

Гражданската медия ФАР от Цариброд празнува 7-ми рожден ден

Снимка: far.rs

Опазването на традициите, езика и културата на българското национално малцинство в Сърбия, както и създаването на мултикултурен мост между Сърбия и България вече 7 години е мисия на ФАР.  Мултимедийният портал публикува информация на български и сръбски език и стана разпознаваем като медия, отстояваща ценностите на българската общност.

"Създаден преди точно седем години – на 1 март 2016 г., ФАР измина трънлив път, осеян с предизвикателства и препятствия, но и с много медийни материали на български и сръбски език, спазвайки стандартите на професионалната журналистика без политическо влияние, сензации и таблоидизация" – посочват от от екипа на медията по повод празника си и се гордеят със създаденото във времето – интернет портал, телевизионен канал, списание за деца и юноши и Гражданско сдружение "Емблема".


"Негативната тенденция на политически натиск и заплахи не подмина и ФАР. Несправедливо и манипулирано разпределение на финансови средства в обезсмислените медийни конкурси, изнудване, омаловажаване, непрозрачност на работата на отделни местни политици и демонстрация на мощ, опит за унищожаване репутацията на ФАР... – всичко това е част от нашата действителност" – казват с днешна дата от екипа на медията.

Макар да няма финансово рамо от страна на Община Цариброд, медията работи в сътрудничество с редица институции от България, като Изпълнителната Агенция за българите в чужбина, БТА, Посолството на България в Белград, консулството ни в Ниш, други медии и културно-информационните центрове на българите в Западните покрайнини и пр. Българското национално радио също е един от достоверните източници на информация за медията от западната страна на границата.

Снимки: Милана Виденов Миланов, Редакцията на ФАР


БНР подкасти:



Последвайте ни и в Google News Showcase, за да научите най-важното от деня!

Още от категорията

Няма яснота каква част от българското културно наследство в Украйна е запазено за поколенията

Узурпирането на културно-историческо наследство е една от многобройните неминуеми последици от всеки един военен конфликт както в исторически план, така и днес. До приключването на войната в Украйна е невъзможно да бъде направен адекватен анализ на..

публикувано на 15.11.24 в 11:35

Университетът “Джосай” в Токио организира български фестивал

Фестивал на българската култура, изкуства, бизнес и кулинария ще се проведе в събота (16 ноември) в университета “Джосай” в Токио, съобщиха от Японско-българската асоциация. В рамките на събитието ще бъде изнесени две лекции: “България –..

публикувано на 15.11.24 в 06:20

Генералният ни консул в Ниш подписа споразумения в подкрепа на български общности зад граница

Генералният консул на България в Ниш Димитър Цанев подписа две споразумения във връзка с изпълнение на постановление от т.г. на Министерския съвет по програмата за подкрепа на организации на български общности в Албания, Сърбия, Косово,..

публикувано на 14.11.24 в 20:09