На 3 март цяла България отбелязва с тържества националния си празник - 145-ата годишнина от Освобождението на България от османско иго.
От 11:00 часа президентът Румен Радев и вицепрезидентът Илияна Йотова ще участват в церемонията по издигане на националното знаме на България пред Паметника на Незнайния воин в София, където ще бъде отдадена почит пред паметта на загиналите за свободата на България.
От 18:30 часа на площад „Народно събрание“ на тържествената заря-проверка Радев ще приеме почетния строй на представителните части на Българската армия.
Историческият връх Шипка в Стара планина също е център на тържествата, в тях ще се включи премиерът Гълъб Донев. Началото им е от 11:00 часа. Паметникът на свободата на върха ще работи с удължено работно време до 19:00 часа.
Бургас отбелязват празника с тържествени ритуали, голямо хоро и автошествие. То събира за шеста година родолюбиви българи под българския трибагреник. Ще премине през главните улици и булеварди на града и ще се насочи към Българово, за да бъде почетена паметта на християните, посечени в храм Свети Атанасий през 1878 г.

В Крумовград ще бъдат положени венци пред паметниците на Руския воин и Капитан Петко войвода.
В Ловеч паметта на руските войни и местните жители, дали живота за Освобождението, ще бъде почетена едновременно пред паметниците на Цачо Шишков, Кървавия камък, както и пред 12-те монумента в Алеята на българо-руската дружба в парка "Стратеш".
Факелно шествие под надслов "Да запалим огъня на родолюбието“ организира Община Берковица. Атрактивното събитие ще състои в Берковския Балкан на ски писта "Ком" от 18:30 часа.

Тази година Коледа та "пристигна" в София още през ноември с аромат на греяно вино, канела и празнична магия. Радио България ви препоръчва да посетите някои коледни кътчета в столичния град: За най-нетърпеливите да посрещнат..
Първият музей на инвестиционното злато посреща в Пловдив посетители, които искат да научат повече за историята на парите и тяхната връзка със златото – от раждането на златото, неговия космически произход и пътя му до Земята, до това как този..
Неповторимият глас на Лили Иванова – иконата на българската музика, която повече от шест десетилетия вълнува поколения почитатели, ще зарадва пловдивската публика. Концертът в Града под тепетата ще се проведе тази вечер в зала "СИЛА". Публиката я очаква..
Първият музей на инвестиционното злато посреща в Пловдив посетители, които искат да научат повече за историята на парите и тяхната връзка със златото –..
Тази година Коледа та "пристигна" в София още през ноември с аромат на греяно вино, канела и празнична магия. Радио България ви..