12-годишният Калоян Гешев от София защити световната си титла по скоростно смятане на ум. За втора поредна година той е номер едно, съобщиха организаторите от Световното първенство по умствена скоростна математика. Сребърният и бронзовият медал са отишли при представители от Индия.
До последния кръг Калоян и неговият основен съперник Арян Шукла от Индия са имали изравнени резултати, но Гешев е успял да се наложи като решава финалната сложна задача само за 8 секунди. В историята на състезанието в което участват над 50 деца от 13 страни българското момче е второто от Европа, което успява да спечели надпреварата.
В брой 51 на предаването слушайте : Личните успехи на българите в Ню Йорк изграждат образа на държавата ни в САЩ – разговор на Весела Кръстева с гимнастичката от националния ни отбор по художествена гимнастика Силвия Тасева, създала свой..
На национален протест излизат днес работещите в трите обществени медии в страната – Българската телеграфна агенция, Българската национална телевизия и Българското национално радио. Протестът, който ще се проведе от 12,00 часа на кръстовището пред..
През нощта ще се изясни над цялата страна. В повечето места ще бъде почти тихо. Само в източните райони ще духа слаб до умерен вятър от юг-югозапад. Минималните температури ще бъдат между 4° и 9°, за София - около 4°. В четвъртък , над..
Една азбука, едно послание към Европа и много хипотези – глаголицата е ключ към нашето наследство и национална идентичност. По повод 1170-годишнината от..
Националистите от "Възраждане" организират днес от 18:30 ч. в НДК в София събитие, обявено като дискусия за спасяването на лева, в която ще се включи и..
Трети пореден ден София ще остане без наземен транспорт, съобщи на фейсбук страницата си Центърът за градска мобилност. След няколкочасова среща със..