В четвъртък минималните температури ще са от 2 до 7°, в София около 3°. До обяд ще е слънчево с разкъсана облачност. От запад ще се зоаблачава и вечерта над Северна България ще превали. Максималните температури ще са от 17 до 22°, в столицата 17°.
Над Черноморието ще е слънчево с разкъсана облачност. Максималните температури ще са от 14°, на нос Калиакра до 22° на юг. Морската вода е 7-8°. Вълнението на морето ще е 2-3 бала.
В планините ще е облачно, но почти без валежи. Максималната температура на височина 1200 м. ще е 11°, на 2000 м. 3°.
В петък над Северна България ще превалява.
В Европа ще е дъждовно, като на североизток ще вали и сняг. Най-топло ще е в Белград и Атина – 19°, в Мадрид и Рим – 18°. В Париж и Истанбул ще е 15°, в Лондон и в Берлин, съответно ще е до 8 и 3°.
В Ню Йорк и Монреал се очакват минус 1 и 2°, във Ванкувър и в Чикаго съответно 11 и 4°. В ЛосАнжелис ще е до 15°, в Маями 25°, в Мексико сити 28°, в Буенос Айрес и в Рио де Жанейро ще е 31°.В Дубай ще е 31°, в Йерусалим и Техеран до 16°.
Изследователи от България и чужбина се събират в София за научната конференция "Терени и посоки". Форумът ще се проведе на 16 и 17 октомври в сградата на Института за етнология и фолклористика с Етнографски музей при БАН, съобщават домакините...
По повод празника на авиацията и българските ВВС днес, 16 октомври, от 09,00 ч. на Паметника на летеца на алеята на летците до Народното събрание в столицата ще бъдат поднесени цветя и венци, съобщават от Министерството на отбраната. Тържественото..
В четвъртък минималните температури ще са от 4 до 9°, в София – 4°. През денонощието над страната ще има разкъсана, в повечето райони – значителна облачност. Слаб дъжд ще превалява на места в югоизточните и планинските части от страната. Сутринта..
Когато приносът в областта на науката се превърне в база за следващи задълбочени проучвания, границите между държавите и континентите като че ли се..
Във вторник , 21 октомври, минималните температури ще са от 2 до 7°, в котловините и високите полета до минус 2°, в София – 1°. Сутринта на места в..
Няма демокрация и свобода без свобода на словото и плурализъм. Това заяви президентът Румен Радев при откриването в София на Годишната конференция на..