Ако изборите се провеждаха сега, ПП-ДБ и ГЕРБ-СДС щяха да имат почти еднаква подкрепа с 27,2% и 26,6%. След тях се нареждат ДПС и „Възраждане“ пак със сходни резултати, съответно с 13,4% и 12,3%. БСП запазва петото място с 7,3%. Близо до бариерата са „Български възход“ с 3,7%, „Има такъв народ“ – с 3,4% и „Левицата“ – с 3,2%.
Данните са от проучване на „Галъп интернешънъл болкан“ за БНР, което отчита нагласите от началото на кампанията, която тепърва се проявява. Затова и на числата за момента се гледа като на актуална снимка на нагласите, а не като на прогноза. При близки стойности, колебания в активността, политическа криза и т.н., са възможни динамични развития, включително в последния момент.
Според проучването, заявилите, че ще гласуват са 40,6%, което предполага активност, близка до тази от предходните избори. Около 4,4 % от тях са посочили, че ще упражнят правото си на глас с „Не подкрепям никого“.
Изследването на Галъп е проведено между 24 февруари и 3 март 2023 г. сред 1008 души по метода „лице в лице“ с таблети.България застава зад европейското бъдеще на Република Албания, защото е важен фактор за сигурността и стабилността не само на региона, но и на цяла Европа. Това послание отправи вицепрезидентът Илияна Йотова на срещите си в Тирана с президента Байрам..
От 15-ти септември Еврокомисията прекрати Механизма за сътрудничество и проверка спрямо България и Румъния. Той е създаден за двете държави през 2006 г., преди приемането им в ЕС. Напредъкът на България и Румъния в областта на върховенството на правото..
След циклона „Даниел“ огромни площи в Тесалия останаха под вода След като за 2 дни в района на Лариса и Трикала падна дъжд, равен на количествата валежи за 3 години, водата все още не се оттича. Според експертите след преминаването на циклона..
Съветът на Европа обвини Скопие в антибългарска реч на омразата В доклада си за Република Северна Македония Европейската комисия срещу расизма и..
Украйна оценява, че решението на България да не удължи забраната за внос на украински селскостопански продукти не е било леко, коментира външният министър..
Привърженици на партия "Възраждане" излязоха на протест пред сградата на парламента и Министерския съвет, за да поискат оставка на правителството...