167 са новозаразените с Covid в страната за последните 24 часа. Случаите нарастват със 134 спрямо ден по-рано. Преди седмица отчетените новозаразени са били 181. Над 58,6 % от новоинфектираните не са ваксинирани. Положителни са 4,14 % от направените 4037 теста, при 5,75 % на показателя в понеделник, сочи порталът coronavirus.bg.
Регистрираните активно болни нарастват с 44 до 2794. Преди седмица са били 2996. В болници са приети 41 инфектирани, 31 от тях или 75,61 % не са ваксинирани. Хоспитализираните нарастват с 10 до 255. На интензивно лечение остават 25 заразени.
През денонощието е починал един пациент с установен Covid, който не е бил имунизиран. В понеделник са излекувани 122-ма болни. Поставени са 195 ваксини.
От 13 октомври до 28 ноември Българският червен кръст ще раздава продукти, закупени от Агенцията за социално подпомагане, на уязвими граждани, съобщиха от пресцентъра на организацията. Инициативата е по програма “Храни и основно материално..
На 15 октомври в Регионална библиотека "Дора Габе" на град Добрич ще бъде открита Юбилейна филателна изложба "Добрич Филекс 2025". Експозицията ще може да бъде разгледана в рамките на два дни, до 17 октомври, и е посветена на 85-ата годишнина от..
На официална церемония в Берлин българският разследващ журналист Христо Грозев получи наградата си за Европейски журналист на годината. Той беше ключова фигура при издирването на бившия мениджър на Wirecard Ян Марсалек в Москва, както и при..
В четвъртък минималните температури ще са от 4 до 9°, в София – 4°. През денонощието над страната ще има разкъсана, в повечето райони – значителна..
Трима офицери от Военновъздушните сили бяха наградени с почетния знак на президента, съобщава БТА. Държавният глава Румен Радев връчи отличието на..
В брой 68 на предаването слушайте: За нуждата от български училища зад граница и разрастването на училище „Чучулига“ във Великобритания –..