Централната избирателна комисия представи бюлетините за гласуване с хартия и с машина за страната и за чужбина. На предсрочните парламентарни избори на 2 април машинната бюлетина е с дължина 20 сантиметра, а хартиената – 60 сантиметра. В 244 от общо 738 секции в чужбина ще се гласува с машина. В страната ще се гласува с 9366 машини в над 11 800 секции. След гласуване с машина, бюлетината от нея трябва да бъде сгъната, подпечатана и да бъде пусната в прозрачна кутия. Бюлетината за гласуване извън страната, ще бъде същата, както в страната, но без преференции.
Вече две десетилетия българските медии в чужбина се събират на годишна среща, организирана от Българската телеграфна агенция. Събитието е известно като Световна среща на българските медии и тази година неговото 20-о издание ще се открие на 24 май в..
Независимият кмет на Букурещ е новият президент на Румъния Никушор Дан спечели втория тур на президентските избори в Румъния. При избирателна активност от 64,7 на сто на 18 май той получи 53,6% от гласовете. Неговият опонент..
Приморско е новата морска столица на спорта и културата, обявиха от Общината. Днес в черноморското градче ще бъде даден официален старт на Европейската купа по ветроходство в олимпийските класове ILCA 6 и 7. Надпреварата, в която ще участват 50..
Вече две десетилетия българските медии в чужбина се събират на годишна среща, организирана от Българската телеграфна агенция. Събитието е известно като..
В брой 52 на "Часът на Радио България" отправяме взор към празнуването на 24 май от българите по света и в него можете да чуете :..
В четвъртък минималните температури ще са от 9 до 13°. В София ще е около 9°. През деня ще преобладава слънчево време. Атмосферата ще е неустойчива и..