Слушайте!
Размер на шрифта
Българско национално радио © 2025 Всички права са запазени

Газовата връзка България-Сърбия ще бъде пусната през октомври

Снимка: Министерство на енергетиката

Енергийният министър Росен Христов изрази увереност, че междусистемната газова връзка България-Сърбия ще бъде завършена в срок от наша страна и в рамките на бюджета. Днес той инспектира дейностите по изграждането на съоръжението с годишен капацитет 1,8 млрд. куб. м, което трябва да заработи през октомври т.г.

В момента заедно с осем европейски страни се прави анализ на газовия пазар в Югоизточна и Централна Европа с цел другите държави да диверсифицират доставките си на газ, както е направила България, обясни министърът. По думите му, имаме готовност да изградим допълнителна компресорна станция на интерконектора, за да се увеличи капацитетът му до 3,2 млрд. куб. м.



Последвайте ни и в Google News Showcase, за да научите най-важното от деня!

Още от категорията

Инвестициите в култура и туризъм са ключ към развитието на Враца и региона

Една област в най-бедния регион в ЕС, каквато е печалната слава на българския Северозапад, успява да се нареди в челната тройка в страната ни по степен на икономическо развитие. Данните на Националния статистически институт (НСИ) за 2023 г. показват,..

публикувано на 26.11.25 в 11:15

Проектобюджет 2026 г. изкарва недоволството на улицата

Асоциацията на индустриалния капитал в България отправи апел за участие в протест на 26 ноември срещу бюджета за 2026 г., който предстои да бъде приет на второ четене. "Призоваваме не само нашите членове, но и всички предприемачи, стопански ръководители,..

публикувано на 26.11.25 в 07:00

България днес - 25 ноември 2025 г.

В "България днес" на 25 ноември слушайте: 01:48 – Актуално от България и сънародниците по света 13:05 – Отбелязваме Международния ден за елиминиране на насилието над жените на ООН 29:58 – България, като част от програмата..

публикувано на 25.11.25 в 19:00