Енергийният министър Росен Христов изрази увереност, че междусистемната газова връзка България-Сърбия ще бъде завършена в срок от наша страна и в рамките на бюджета. Днес той инспектира дейностите по изграждането на съоръжението с годишен капацитет 1,8 млрд. куб. м, което трябва да заработи през октомври т.г.
В момента заедно с осем европейски страни се прави анализ на газовия пазар в Югоизточна и Централна Европа с цел другите държави да диверсифицират доставките си на газ, както е направила България, обясни министърът. По думите му, имаме готовност да изградим допълнителна компресорна станция на интерконектора, за да се увеличи капацитетът му до 3,2 млрд. куб. м.
МОН и Международната банка за възстановяване и развитие, част от групата на Световната банка подписаха споразумение за по-ефективното използване на информационните ресурси в образованието. Дейностите по него ще бъдат финансирани чрез средства по Програма..
В брой 50 на предаването ви предлагаме: Разговор за новия документален филм „По следите на българите американци преди и сега", обединил творци от няколко държави Броени часове преди премиерата на филма в София (Културeн център "G8", 15:00..
Изложбата "Красотата на православния дух: ценни старопечатни книги и гравюри от Библиотеката на Рилския манастир (ХVI-XIX век)" се открива днес в Националната библиотека "Св. св. Кирил и Методий", информира Българската патриаршия. Събитието е организирано..
Ден на Европа или Ден на победата? 8-ми или 9-ти май? Не че постоянно не се сблъскваме с обществено разделящи ни теми, а настоящата дата 9 май –..
Международният конкурс за комуникация на науката FameLab има за цел да открие, обучи и даде платформа на най-изявените нови учени в света. Конкурсът е..
"Поздравления за новия папа Лъв XIV! Нека работи с мъдрост и всеотдайност за по-мирен свят и диалог между всички", написа премиерът Росен Желязков в "Х"..