Със Света литургия на български език православната ни църква в Люксембург отпразнува Гергьовден. Десетки българи се събраха в храма "Свети Николай", за да присъстват на празничната служба, водена от отец Стоян Бербатов. "Този..
Художничката Нели Ненкова, която от години живее в Канада, е сред творците от 15 държави, участващи в десетото издание на Международното биенале за миниатюрна графика в Отава, съобщава Информационната агенция "Добруджа". Българката се представя с..
Децата от детска градина „Делфинче“ към Българското неделно училище „Българска светлица“ в град Измаил, Украйна, създадоха „Градина на добротата“. На своята страница във Фейсбук учебното заведение разказва за творческата работилница, по..
Български ученици от България и САЩ тръгнаха по следите на американските българи и в продължение на две години проучваха историята на българската..