Георги Иванов триумфира с европейската титла на първенството до 23 г. в Букурещ. На финала при 125-килограмовите в свободния стил българинът бе категоричен срещу украинеца Володимир Кочанов и спечели с технически туш с 10:0.
Златото в Букурещ е най-големият успех в кариерата на младия ни Георги Иванов, който през миналата година стана бронзов медалист на първенството на континента до 20 години. Иванов е шампион на България при мъжете и при юношите. В румънската столица борецът от Димитровград постигна две убедителни победи - над Азамат Хосонов от Гърция с 6:0 и над турчина Ал Ефе с 6:2 на полуфиналите.
Във вторник , 7 октомври, ще се задържи облачно. Продължителни и значителни валежи от дъжд ще има в източните и северните райони на България. В югозападните и южните централни части от страната валежите ще отслабнат, но с прекъсване все още на..
В "България днес" на 06 октомври слушайте: 02:15 – Актуално от България и сънародниците по света 11:47 – Репортаж на кореспондентката на БНР в Бургас Даниела Костадинова за ситуацията по Българското Черноморие след..
Гроздето от тазгодишната реколта е с перфектно качество, но количеството ще бъде по-малко в сравнение с предходната година, заяви директорът на Изпълнителната агенция по лозата и виното Красимир Коев в Пловдив, където се провежда деветата Глобална..
Българският гений в сферата на хумора, особено когато се касае за обществено важни теми, винаги се е отличавал. Така например абревиатурата ДАИ –..
Гроздето от тазгодишната реколта е с перфектно качество, но количеството ще бъде по-малко в сравнение с предходната година, заяви директорът на..
В "България днес" на 06 октомври слушайте: 02:15 – Актуално от България и сънародниците по света 11:47 – Репортаж на..