Българката Ирина Дилкинска е екстрадирана в САЩ на 20 март и ще се изправи пред американски съдия по криптоизмамата „OneCoin“, предаде БТА.
Дилкинска е работила е като ръководител на правния отдел на „OneCoin“. Обвинена е, че е помогнала за създаването на фиктивни дружества с цел изпиране на пари и запазване на имущество, принадлежащо на "криптокралицата" и собственичка на финансовата пирамида Ружа Игнатова. Обвинена е и че е помогнала на адвоката и съучастник в схемата на „OneCoin“ Марк Скот да изпере 400 млн. долара. След ареста на Скот тя е унищожила уличаваща информация. Обвинението е в заговор за измама и за пране на пари. Всяко от двете обвинения е с максимална присъда от 20 години затвор.
България ще бъде представена на започващата днес Световна купа по спортна гимнастика във Варна с 14 състезатели. Европейската вицешампионка на прескок Валентина Георгиева, която ще участва на коронния си уред пред родна публика, ще води женския..
В четвъртък сутринта валежите ще спрат над цялата страна. Минималните температури ще са от 8 до 13°. В София ще е около 9°. През деня още преди обяд отново ще завали. В Северна България ще вали на повече места и по-интензивно с гръмотевици. Ще има..
"Азбука на бирата" е първото заглавие, което измислих преди 15 години, когато започнах да събирам своите бирени истории – пише в предговора на новата си книга журналистът от БНР, ценител, изключителен познавач на една от най-древните напитки в света,..
Ден на Европа или Ден на победата? 8-ми или 9-ти май? Не че постоянно не се сблъскваме с обществено разделящи ни теми, а настоящата дата 9 май –..
Международният конкурс за комуникация на науката FameLab има за цел да открие, обучи и даде платформа на най-изявените нови учени в света. Конкурсът е..
"Поздравления за новия папа Лъв XIV! Нека работи с мъдрост и всеотдайност за по-мирен свят и диалог между всички", написа премиерът Росен Желязков в "Х"..